Energiforum 2020 - Hvem er allerede tilmeldt?

Der er nu 302 tilmeldt Energiforum 2020 (opdateret 20/2)

De er her oplistet efter tilmeldingstidspunkt:

 

Lars Thygesen, Silkeborg Kommune

Niels Boel, Schneider Electric

Signe F. Sønderskov, InterAct aps

Martin Dam Wied, Gate 21

Flemming Kehr, cphdialogue

Brian Raahauge, Boligkontoret Danmark

Carsten R. Larsen, Brunata

Karina D. Müller, Ikast-Brande Kommune

Erik Brown Frandsen, Sweco

Mads Bülow, Favrskov Kommune

Mikkel Jungshoved, BL

Rasmus Pedersen, Vitani

Irene Nielsen, Frederikssund Kommune

Torben Angele, Københavns Kommune

Christina Schultz, Foreningen for Byggeriets Samfundsansvar

Maja Jensen, Region Midtjylland

Claus Andreasson, Danvak

Peter Bamberg Jensen, CITYFACTS

Line Plagborg, CITYFACTS

Flemming Jensen, CITYFACTS

Claus Weber, CITYFACTS

Karen Marie Pagh Nielsen, Helsingør Kommune

Thøger Raun, Dagens Byggeri

Rasmus Trolle, Coor

Lars Jacobsen, KMD a/s

Thomas Kolze, KMD a/s

Michael Købgaard, CTS-consulting

Lene Kuzon, DTU

Rasmus Biener de Taeje, DTU

Niels Erik Jensen, Velux

Christian Jarby, Rådet for Grøn Omstilling

Helle H. Nielson, Vejen Kommune

Jakob L. Nielsen, Vejen Kommune

Henriette Hedevang, Haderslev Kommune

Martin Herse, KeepFocus

Søren Damsgaard, KeepFocus

Klaus Corell-Kramer, KeepFocus

Lars Janke, KEN Storkøkken

Jesper Brøgge Rasmussen, KEN Storkøkken

Ken Røgen, Vanpee

Morten Spangler, Vanpee

Lars Wilsson, Vanpee

Carsten Vingborg, Insight Building Automation

Alan Nielsen, Insight Building Automation

Mark Dahl, Insight Building Automation

Andreas Jensen, Brunata

Enes Karatas, Brunata

Karl Therkildsen, Neogrid Technologies

Henrik Lund Stærmose, Neogrid Technologies

Martin Birkbak, Neogrid Technologies

Hanne Rasmussen, KMD a/s

Anders Høj, Airmaster

Lars Sall, Airmaster

Ida Wechte, Airmaster

Morten Rasmussen, Beckhoff

Tine Gadegaard, Schneider Electric

Sarah Makhoukhi, Schneider Electric

Johnny Hansen, Schneider Electric

Michael Kjær, Schneider Electric

Frederik Møller, Schneider Electric

Tine Berg, Krüger Aquacare

Freddie Marcussen, Krüger Aquacare

Carsten S. Aasborg, EnergyCare Aps

Per Holst Thomsen, EnergyCare Aps

Finn Kempel, Danfoss

Jens Laier, Danfoss

Jan Flinch Melsen, Danfoss

Michael Dam, Danfoss

Nikolaj Thomsen, Condair

Henrik Nørgaard, Condair

Lise Rasmussen, KMD

Bjarne Dalgaard, Bygningsstyrelsen

Bo Lind-Høj, DTU

Sebastian Guerrerro, DTU

Jan Kannegaard, eviShine A/S

Povl Nielsen, eviShine A/S

Klaus Holm Pedersen, eviShine A/S

Pimmie Cordova Schultz, Viegand & Maagøe

Klaus Andersen, Krüger Auqacare

Peter Hedegaard, Saint-Gobain

Jacob Vidkjær, Saint-Gobain

Mikkel Frostholm, Saint-Gobain

Uffe Jespersen, Saint-Gobain

Kurt Lykke Hoe, Saint-Gobain

Lene Messel, Bravida

Kasper Hingebjerg, LEGO System A/S

Torben Andersen, LEGO System A/S

Lars Chr. Kongerslev, Regiom Midtjylland

H.C Stolten, Boligforeningen VIBO

Cristina Popa, Forsvarsministeriets Ejendomstyrelse 

Morten Simonsen, Forsvarsministeriets Ejendomstyrelse 

Eric Forum, Forum r.i. 

Hans-Jørgen Jørgensen, Lolland Kommune 

Pai Klitholm, Rudersdal Kommune 

Alexander Olin Barfoed, DTU

Mathilde Cordua, Ung i energi

Anna Middelboe, Ung i energi

Johnny Nørremand Andersen, FM Mattsson Mora Group

Thomas Tørngren Nejsum, ELCON

Morten Bang Holmtoft, ELCON

Michael Rosleff, ELCON

Bo Wiedemann, OBH-gruppen

Stig Nylandsted Larsen, OBH-gruppen

Bent Tønning, O&J CTS

Henry Torp, LTECH

Kenn Nielsen, LTECH

Rune Lysholm Christensen, LTECH

Jens Larsen, Københavns Universitet Campus

Anders Vindum, Favrskov Kommune

Ulrik Nielsen, DAB

Lisbeth Michaelsen, DTU Campus

Lars Gissel, DAB

Niels Friis Nielsen, Siemens

Søren Hansen, Siemens

Kurt Othendal Nielsen, Siemens

Lars Nielsen, Siemens

Anita Kristensen, Regionshospitalet Viborg

Kim Vistisen, Ak Bygninger

Michael Lykke Paaske, Ringsted Kommune

Conni Nis-Hansen, Ringsted Kommune

Dennis Christensen, Guldager

Torben Rasmussen, Guldager

Erik Clausen, Guldager

Ronnie Haagensen, Kuben Management

Ole Balslev, Kuben Management

Nicolas Tofting, Bygningsstyrelsen

Heine Knudsen, Region Hovedstaden

Lars Much Reul, Region Hovedstaden

Inge Kofoed, Region Hovedstaden

Michael W. Sørensen, Region Hovedstaden

Trine Schrøder, Region Hovedstaden

Lennarts V. Nordstedt, Region Hovedstaden

Ingolf Pennerup, WAGO

Johnny Roager, WAGO

Tommas Lærkegaard-Jensen, Energidata

Martin Gordon Andersen, Energidata

Louise Christensen, Energidata

Thomas Thomasen, Tønder Kommune

Palle Kudsk, Tønder Kommune

Aron Jørgensen, Tønder Kommune

Søren Stage-Madsen, Højager Belysning

Lars J. Andersen, Højager Belysning

Allan S. Henriksen, Højager Belysning

Johnny : Christiansen, Højager Belysning

Peter Schultz, Højager Belysning

Jacob Nørby, Dansk Energi Management

Dennis, Albertsen, Fischer Lighting

Lars Elmvang, Fischer Lighting

Christoffer Grønager, COOP

Kasper Nielsen, COOP

Bjarne Tryk, COOP

Johnny Greve Andersen, COOP

Peter Oliver Andreasen, COOP

Lis Thodberg, NNE

Søren Rotbøl Jepsen, Varde Kommune

Jørgen Lauridsen, Varde Kommune

Lisbeth Stryhn Rasmussen, Aura Rådgivning

Lise Therkildsen, Aura Rådgivning

Esmir Maslesa, Frederiksberg Kommune

Søren Juul Hansen, Krüger AuqaCare

Kim Jensen, SEAS-NVE

Jesper Kjær Pedersen, SEAS-NVE

Henrik Linaa, SEAS-NVE

Palle Sand, SEAS-NVE

Poul Erik Karlsen, SEAS-NVE

Margit Raaby, Lyngby-Taarbæk Kommune

Jacob Nørgaard Hansen, Energy Systems

Henrik Milling, Vitani

Anders Nebel Jørgensen, Vitani

Jens Leander Kjærsgaard Nielsen, Vitani

Charlotte Bender Larsen, Vitani

Claus Skou Nielsen, Vitani

Jacob Steen Harbo, Frederiksberg Forsyning

Hans Brandt, OUH

Flemming Mortensen, Københavns Kommune

Chidi Stephan Lilleøen Ogueri, Københavns Kommune

Lasse Storm Lindholt, Københavns Kommune
 
Kenneth Bastholm Mortensen, Københavns Kommune

Steffen Quistgaard Nielsen, Københavns Kommune 

Louis Jacobi, Københavns Kommune

Tasja Nielsen, Københavns Kommune

Marcus Palmer Brodersen, Københavns Kommune

Richard Kristensen, Københavns Kommune

Louise Ellegaard Fich, Gate 21

Charlotte Davidsen, Horsens Kommune

Niels Jørgen Büssen, Esbjerg Kommune

Per Pedersen, Norconsult

Bo Johansson, Norconsult

Ulrik Gregers Jørgensen, EnergiData

Martin Grønbak, EnergiData

Frank Andersen, EnergiData

Christian Rasmussen, EnergiData

Dorthe Bechmann, DobConsult

Patrick Holt-Hansen, PRO Ventilation

Allan Hansen, PRO Bygningsautomatik

Kim Frydendahl, Glostrup Boligselskab

Morten Nielsen, Caverion

Gert Halldén, GH-Energi

Fie Pedersen, GH-Energi

Jeoren A. de Jong, GH-Energi

Anders Knudsen, GH-Energi

Jesper Burchardt, Silkeborg Kommune

Thomas Lyngvad, Silkeborg Kommune

Benjamin Glinvad Faurhøj, Salling Group

Alexander Laumann, Randers Kommune

Jan Michaelsen, Randers Kommune

Irene Steenfeldt Boese, Roskilde Kommune 

Hanne Martinsen, Roskilde Kommune

Niels Danneborg Kristensen, Roskilde Kommune

Jonas Rosenlund Jensen, JS Teknik

Jesper Hemdorff Belling, Energi- og bygningsrådgivning A/S

Frank Plith, Energi- og bygningsrådgivning A/S

Nina Bransen, Energi- og bygningsrådgivning A/S

Torben Chr. Andersen, Odense Kommune

Kim Alan Kristensen, Odense Kommune

Line Østergaard Bushby, Odense Kommune

Mathias Holm Pedersen, Odense Kommune

Stefan Birch Demant, Odense Kommune

Jeppe Christian Brendholm, Odense Kommune

Stig Malte Møller, Kemp & Lauritzen

Ryan Dag Johansen, Kemp & Lauritzen

Esben Leth Jacobsen, Kemp & Lauritzen

Dennis Belmont Larsen, Kemp & Lauritzen

Ulv Blathasar Riismøller Cluzeau, Kemp & Lauritzen

Jesper Nielsen, Fredericia Maskinmesterskole

Peter Skovgaard, Fredericia Maskinmesterskole

Ole Magnussen, Hjørring Kommune

Poul Mathiesen, Gladsaxe Kommune

Max Brian Bro Hansen, Helsingør Kommune

Hans Krøll, Helsingør Kommune

Lennart Olsen, Helsingør Kommune

Finn Boysen, Ingeniørteam aps

Mogens Bech-Petsersen, Nordic Business Light A/S

Carsten Essler Helmer, TEKNIQ Arbejdsgiverne

Troels Hartung, TEKNIQ Arbejdsgiverne

Maria Rizzo, TEKNIQ Arbejdsgiverne

Stig Madsen, Ista Danmark

Søren Hansen, Rudersdal Kommune

Georg Markhovski, Honeywell Partner Channel

Lana Sukhodolska, Honeywell Partner Channel

Flemming Thinggaard, Honeywell Partner Channel

Michel Le Borgne, Honeywell Partner Channel

Søren M. G. Petersen, Danfoss

Mikkel Frølich Sørensen, KEA

Nicklas Brohus, KEA

Martin Iver Steglich-Andersen, KEA

Jan Foged, KEN Storkøkken

Niels Christensen, ReMoni

Finn Heegaard, Kamstrup

Jimmi Munk Jensen, Kamstrup

Dorte Nørregaard Larsen, Energiforum Danmark

Carina Hedelund, Energiforum Danmark

Cecilie Holm Arentoft, Energiforum Danmark

Knud Erik Petersen, LOMWAS

Bo Marstrand Volder, Nordfyns Kommune

Dan Kjærulff, Ballerup Kommune

Jan Sørensen, CTS-gruppen

Christian Mølholm, ATP Ejendomme

Ole Lund, Kemp & Lauritzen

Jesper Kjærulff, IQ Energy Nordic

Palle S. Clausen, ALBOA

Poul Heller Bunde, Region Sjælland

Anton Anhfelt-Rønne, Domea

Anders Jeppesen, DVI Energi

Ken Thon, DVI Energi

Esben Okkels Larsen, DVI Energi

Dea Christine Melbye, Boligkontoret Danmark

Ninna Toft Hansen, Fischer Ligthing

Rasmus Florczak, Nyborg Kommune

Jeppe Pind Thielsen, Nyborg Kommune

Anders Thorsen, Nyborg Kommune

Nikolaj Abildgaard Klausen, Envases Europe A/S

Christian Trollo, Trollo.dk

Kim Gottschalk, IC-Meter

Göran Wilke, IC-Meter

Julie Malmstrøm, fotograf

Tina Kruse, EnergySolution A/S

Frank Christensen, EnergySolution A/S

Henning Torvik Markvart, Kuben Management A/S

Jørgen Halkjær, FlexCon

Allan Ebert, ATP-Ejendomme

Nikolaj Nørregaard Rasmussen, Dansk Energi

Peter Møllgaard, Klimarådet

Jørgen Lange, Ekolab

Kim Thinggaard, Enermærk & Petersen

Zeynel Palamutcu, Dominia A/S

Lars Frisk Rossen, Aros Business Academy

Pernille Bech Darhbroudi, Kolding Kommune

Mikkel Baun Kjærsgaard, SDU

Tine Steen Larsen, Aalborg Universitet

Sarah Reuss Allingham, Transition

Nikolaj Bøgh, Transition

Peter Noye, NIRAS

Bo Niebuhr, Frederikshavn Kommune

Ramiz Usto, UCL

Louise Bjerrum, Bravida

Allan Vinther, Nordomatic

David Mogensen, Nordomatic

Thomas Korsgaard Jensen, Nordomatic

Jesper Holm Kristoffersen, Brunata

Tommy Olsen, Gate 21

Ronnie Svenson, Niko-Servodan

 

Denne liste er ikke offentligt tilgængelig efter 5. marts 2020

 

Følg Energiforum Danmark på de sociale medier

Facebooklink LinkedInlink YouTube


Annonce:
Uddannelser og kurser
 

Se komplet oversigt over kurser og uddannelser

Få nyheder på e-mail og sms!

Bliv medlem!

Vil du også være medlem af Danmarks stærkeste energifaglige netværk? Se vores forskellige medlemstyper her, og meld dig ind med det samme.