Deltagerlisten tæller nu 345 deltagere (oplistet alfabetisk efter fornavn)
Deltagerliste Energiforum 2023
Listen er opdateret den 06/03-2023, kl. 12.00
Navn | Virksomhed |
Aleksandr Sepp | Fusebox |
Allan Christensen | WAGO Denmark A/S |
Anders Bojsen-Møller | Force Tecnology |
Anders Bræstrup | Region Syddanmark |
Anders Brødsted Thostrup | ReMoni |
Anders Burkarl | Ikast-Brande Kommune |
Anders Haslund | Honeywell A/S |
Anders Høj | Airmaster A/S |
Anders Lyngtorp | Københavns Kommune |
Anders Nebel Jørgensen | Vitani Building Control A/S |
Anders Rask | Hjørring Kommune |
Anders Thorsen | Via University College (TBA) |
Anders Vindum | Favrskov Kommune |
André Reichardt | Ballerup Kommune |
Andreas Refnsgaard | andreasrefnsgaard.dk |
Andreas Schrøder Kristiansen | NRGi |
Andrei Popescu | UCL |
Annika Løvmose | Slagelse Kommune |
Arne Pedersen | Honeywell A/S |
Arthur Blom | Heptagon ApS |
Arxhend Statovci | UCL |
Asbjørn Brynningsen Nielsen | UCL |
Astrid Nissen | Nordicco A/S |
Benjamin Glinvad Faurhøj | Aarhus Kommune |
Benjamin Kjær | GH Energi & Rådgivning ApS |
Benny Andersen | Københavns Kommune |
Bent Tønning | O&J Comfort |
Bjarne Hedegaard | Comwell |
Blessing Dorbor Søndergaard | Aalborg Universitet |
Bo Allan Niebuhr | Frederikshavn Kommune |
Bo Jørgensen | INGENIØR'NE |
Brian Ammitzbøll | INGENIØR'NE |
Brian Hoffmann | Egedal Kommune |
Brian Raahauge | Boligkontoret Danmark |
Brian Schnell | KAB |
Brian Skov | DanTaet A/S |
Brian Skytte Laursen | Varde kommune |
Brian Sørensen | O&J Comfort |
Carol Harvey | KAB |
Carsten H. Hansen | UCL |
Carsten Pedersen | Schneider Electric |
Carsten Sehested Aasborg | EnergyCare |
Carsten Vingborg | Bravida Danmark A/S |
Charlotte Davidsen | Vejle Kommune |
Charlotte Hammenshøj | Amtech ApS |
Charlotte Lynge | KeepFocus |
Chris Tvistholm | Danfoss A/S |
Christian Holm Christiansen | Teknologisk Institut |
Christian Kragelund-Leer | Ento Labs |
Christian Rasmussen | EnergiData A/S |
Christian Westphalen | UCL |
Claus Erik Hadenfeldt | UCL |
Claus Lindgreen | Nordomatic |
Claus Skou Nielsen | KeepFocus |
Claus Skov | O&J Comfort |
Cristina Popa | Forsvarsministeriets Ejendomsstyrelse |
Dan Kjærulff | Ballerup Kommune |
Daniel Linderod Jørgensen | Københavns Kommune |
Daniel Partial | KeepFocus |
Daniel Raskovic | UCL |
Dea Christine Melbye | Norlys Energi A/S |
Deniz Kesgin | Højager Belysning |
Dennis Bo Pedersen | DAB |
Dennis Nedergaard | NRGi Rådgivning |
Dennis Sonne Mogensen | Hørsholm Kommune |
Ditte Frandsen | Helsingør Kommune |
Ditte Greve Mikkelsen | Københavns Kommune |
Dorte Nørregaard Larsen | Energiforum Danmark |
Dorthe Deleuran | IoT Fabrikken |
Emil Hyldal | HBO Instruments ApS |
Emil Hylle | Grundfos Holding A/S |
Emil Schjøtt Hansen | Rambøll Danmark A/S |
Emilie Madvig Hansen | Transition |
Erik Andersen | UCL |
Erik Brown Frandsen | Egedal Kommune |
Erik Gudbjerg | Yourenergy |
Erik Rasmusssen | FlexCon ApS |
Erland Wulf Johansson | CBRE |
Esmir Maslesa | Frederiksberg Kommune |
Feodora Frisesdal | Rådet for Bæredygtigt Byggeri |
Fie Nyman Pedersen | GH Energi & Rådgivning |
Flemming Kehr | Mercuri Urval |
Flemming Thinggaard | Honeywell A/S |
Flemming Zier Andersen | Øland Ventilation |
Frank Plith | NRGi |
Freddy Meng | Fisher Lighting |
Freddy Maagaard | Højager Belysning |
Frederik Lundsgaard | Musco Lighting Germany GmbH |
Georg Markhovski | Honeywell A/S |
Gert Halldén | GH Energi & Rådgivning ApS |
Gitte Jacobsen | Danfoss |
Gustav Seehausen | LTECH A/S |
Hans Helge Olsen | Københavns Universitet |
Hans Henrik Finne | ista Danmark |
Hans Nicolai Schjerning Lundsgaard | UCL |
Heidi Nelbom | Gentofte Kommune |
Heine Knudsen | Region Hovedstanden |
Helle Juhler-Verdoner | Intelligent Energi |
Helle Mørkenborg Ravn | UCL |
Helle Schlägelberger | Norlys Energi A/S |
Henning Torvik Markvart | Kuben Management A/S |
Henriette Hedevang | Haderslev Kommune |
Henrik Clausen | Heptagon ApS |
Henrik Kanstrup Frandsen | UCL |
Henrik Linaa | KMD |
Henrik Lund Stærmose | Neogrid Technologies |
Henrik Madsen | DTU |
Henrik Seemann | PostNord |
Henrik Vendelbo | KMD |
Henrik Zederkof | Produal A/S |
Henry Torp | LTECH A/S |
Ida Rye Gribsvad | Force Technolgy |
Ida Wetche | Ambolt AI |
Jacob Duus | Honeywell A/S |
Jacob Haugaard | Tietgen |
Jacob Nørgaard Hansen | NRGi |
Jakob Hovgaard Kaiser | Aarhus Kommune |
Jakob L. Nielsen | Vejen Kommune |
Jakob Nørby | 4B Consulting |
Jakob Sjøl | Rockwool Danmark A/S |
Jan B. D. Sørensen | Grundfos |
Jan Ingrisch | KAB |
Jan Larsen | Greve Kommune |
Jan Michaelsen | Randers Kommune |
Jan Mosen Simonsen | Norlys Energi A/S |
Jan Sax Nielsen | WAGO Denmark A/S |
Janne Roest-Madsen | Energiforum Danmark |
Jannick Brinch Bathum | FlexCon ApS |
Jens Bothe | Honeywell A/S |
Jens Dalby | Silkeborg Kommune |
Jesper Agerholm Sørensen | BA Technologies |
Jesper Birch Wentzlau | DanTaet A/S |
Jesper Buchhardt | Silkeborg Kommune |
Jesper Ernlund Lassen | DK Medier |
Jesper Hemdorff Belling | DEM A/S |
Jesper Rosvig | Danfoss Climate Solutions |
Jesper Westmann Kruckow | Lolland Kommune |
John Kepny-Rasmussen | KAB |
John Olsen | WSP |
Jon Andersen | Ambolt AI |
Jonas Rosenlund Jensen | JS Teknik |
Jonas V. Nielsen | ReMoni |
Julie Sigsgaard | GH Energi & Rådgivning ApS |
Jørgen Bæklund | NRGi |
Jørgen Halkjær | FlexCon ApS |
Jørgen Hansen | VELUX |
Jørgen Nielsen | Københavns Kommune |
Kaj Leonhart Petersen | EC Network |
Karina D. Müller | Ikast-Brande Kommune |
Karl B. Therkildsen | Neogrid Technologies |
Karl Juul | Norddjurs Kommune |
Katja Kafling | IoT-fabrikken |
Keld Bjerregaard Sørensen | Mariagerfjord Kommune |
Kenn Nielsen | LTECH A/S |
Kenneth Monk Jensen | OBH Rådgivende Ingeniører |
Kent Dabelsteen | Saint-Gobain Denmark A/S |
Kent Nielsen | Bravida Danmark A/S |
Kim Allan Kristensen | Odense Kommune |
Kim Braae-Grandt | Silkeborg Kommune |
Kim Togny Andersen | Høje-Taastrup Kommune |
Klaus Borge | Københavns Lufthavne A/S |
Kreils Kieler Ekelund | Rådet for Bæredygtigt Byggeri |
Kristian Mikkelsen | DTU |
Kristian Thegen | WSP |
Kristian Østergaard | Københavns Kommune |
Kristina Klaaborg | Rådet for Bæredygtigt Byggeri |
Kristoffer Saunamaki | Rockwool Danmark A/S |
Kristoffer Slottved | Transition |
Lars Børresen | Produal A/S |
Lars Chr. Kongerslev | Region Midtjylland |
Lars Fahl Zschau | Helsingør Kommune |
Lars Gissel | Boligselskabet DAB |
Lars Gyldenholm | DKTV |
Lars Jacobsen | KMD |
Lars Kristensen | Københavns Universitet |
Lars Küster | O&J Comfort |
Lars Mejlby | SIF Gruppen |
Lars Munch Reul | Region Hovedstaden |
Lars Nielsen | UCL |
Lars Priisholm | FlexCon ApS |
Lars Stachelhaus | Velux |
Lars Thygesen | Silkeborg Kommune |
Lasse Bønnelycke Fahlén | Københavns Universitet |
Lasse Frederiksen | Danfoss Climate Solutions |
Laura Lindahl | Dansk Facilities Management |
Laura Yoneyama | Københavns Kommune |
Lene Kuszon | DTU |
Lennart Vitoft Nordstedt | Region Hovedstaden |
Leon Frøslev | Andersen & Hedegaard |
Line Nørmark | Transition |
Lis Thodberg | Sustainability |
Lise Rasmussen | KMD |
Lone Otte | Region Hovedstaden |
Lotte Jensen | EG |
Louise Høj Sørensen | Ikast-Brande Kommune |
Lærke Vinther | DEM |
Mads Bo Bojesen | Ballerup Kommune |
Mads Kirkegaard | Nordicco A/S |
Mads Liebmann | UCL |
Mads Ole Madsen | Aarhus Kommune |
Maja Jensen | Region Midtjylland |
Malene Lasthein | Transition |
Malene Aaby | Transition |
Malte Frederiksen | Ento Labs |
Marcus Stefanovic | EnergiData A/S |
Margit Raaby | Lyngby-Taarbæk Kommune |
Maria Bennedsgaard | Ento Labs |
Maria Christina Rizzo | TEKNIQ Arbejdsgiverne |
Martin Andersen | EnergiData A/S |
Martin Brix Kortegaard | Salling Group |
Martin Christiansen | Airmaster A/S |
Martin H. Christiansen | Højager Belysning |
Martin Hansen | Kolding Kommune |
Martin Kroer Søgaard | Syddjurs kommune |
Martin Løvenfald | Lindinvent |
Martin Morville Jacobsen | Bravida Danmark A/S |
Martin Sørensen | Favrskov Kommune |
Mathan Satkurunathan | Slagelse Kommune |
Mathias Emil Jensen | Københavns Lufthavne A/S |
Mathias Lund Holm Pedersen | Odense Kommune |
Max Brian Bro Hansen | Helsingør Kommune |
Michael Bonrud Helleskov | UCL |
Michael H. Nielsen | Concito |
Michael Hansson | Kvalitek |
Michael Johansson | Aarhus Kommune |
Michael Kjær Maagaard | Kolding Kommune |
Michael Kragh Sand | KeepFocus |
Michael Påske | Ringsted Kommune |
Michael Rosleff | ELCON A/S |
Michael Wedel Sørensen | Region Hovedstaden |
Michael Østerbro | CBRE |
Michal Christiansen | Rambøll Danmark A/S |
Mick Winther | ReMoni |
Mikael Terp Paulsen | Rambøll Danmark A/S |
Mikkel Beyer | Transition |
Mikkel Jungshoved | BL |
Mogens Michael Møller | Nyborg Kommune |
Mogens Olesen | Grundfos |
Mohammed Hobeichi | Københavns Lufthavne A/S |
Morten Bang Holmtoft | ELCON A/S |
Morten Lythe Jørgensen | Fisher Lighting |
Morten Nielsen | Caverion |
Morten Nilsson | SIF Gruppen |
Morten Rasmussen | Beckhoff Automation ApS |
Morten Roar Berg | Saint-Gobain Denmark A/S |
Morten Simonsen | Forsvarsministeriets Ejendomsstyrelse |
Morten Trelborg | Siemens |
Morten Vies Donnerup | Neogrid Technologies |
Nagwa Faris | Københavns Kommune |
Nicklas Bistrup | Andersen & Hedegaard |
Niclas Andersson | Lindinvent |
Nicolai Blyme Skovgaard | Københavns Lufthavne A/S |
Nicolai Wylich | Andersen & Heegaard A/S |
Nicolaj Kiilerich | Aarhus Kommune |
Niels Boel | WSP |
Niels Christian Lund Madsen | Bravida Danmark A/S |
Niels Kjær | FORCE Technology |
Nikolaj Worm | KeepFocus |
Nils Daugaard | EC Network |
NN | UCL |
Ole Danielsen | OBH Rådgivende Ingeniører |
Ole Ernst Wandall-Frostholm | INGENIØR'NE |
Ole Høy Jakobsen | Nordic Sustainability |
Ole Sandfeld | Norddjurs Kommune |
Pai klitholm | Rudersdal kommune |
Per Holst Thomsen | EnergyCare |
Per Skau | Boli.nu |
Pernille Bech Darbroudi | Kolding Kommune |
Peter Dalgaard | Nordomatic |
Peter Hedegaard | Saint-Gobain |
Peter Munk Schade | EG |
Peter Otto Ottosen | Grundfos Holding A/S |
Peter Søgaard Andersen | Produal A/S |
Poul Rasmussen | Amtech ApS |
Preben Jakobsen | Vejle Kommune |
Rasmus Bahr Lund | Rådet for Bæredygtigt Byggeri |
Rasmus Byrresen | Naviair |
Rasmus Lundsbjerg | Københavns Lufthavne A/S |
Rasmus Martens Jacobsen | Transition |
Rasmus Pedersen | EG |
Rasmus Rønde Møller | Region Syddanmark |
Rasmus Storm Hansen | Rambøll Danmark A/S |
Rasmus Thun | Syddjurs Kommune |
René Anneman | Wicotec Kirkebjerg A/S |
Rene Haahr | Airmaster A/S |
Rikke Füchsel | IoT Fabrikken |
Ronny Holm | UCL |
Sara Fog Rasmussen | Aalborg Universitet |
Sara Hoelgaard Andresen | Aalborg Universitet |
Sebastian Mernild | SDU |
Signe Sønderskov | Domea.dk |
Simon Jakobsen | Caverion |
Sofie Skovgaard Bech | EG |
Sophie Thomsen | Nordicco A/S |
Steen Olsen | TIMESAFE |
Stefan Blom | Regin |
Stefan Demant | Odense Kommune |
Steffen Froulund | Nordomatic |
Sten Drønen | Københavns Kommune |
Stig Madsen | ista Danmark |
Stig Nylandsted Larsen | OBH Rådgivende Ingeniører |
Stine Holst Pedersen | MOE |
Stine Leth Rasmussen | Energistyrelsen |
Stine Marie Andreasen | Norlys Energi A/S |
Susan Nymann | EnergiData A/S |
Søren Barnekow | Tietgen |
Søren Damsgaard | Condair |
Søren Eriksen | Honeywell A/S |
Søren Hansen | Region Hovedstaden |
Søren Larsen | Tietgen |
Søren Lund Pedersen | Nordicco |
Søren Rotbøl | Varde kommune |
Thea Møller Rasmussen | Københavns Kommune |
Theis Andersen | Københavns Kommune |
Theis Hybschmann Petersen | Københavns Kommune |
Thomas Gaardsvig Rind | Rambøll Danmark A/S |
Thomas Kjems Lyngvad | Lyngvad Indeklima |
Thomas Korsgaard Jensen | Nordomatic A/S |
Thomas Neerskov | K. Neerskov A/S |
Thomas Rose Kobberøe | ELCON A/S |
Thomas Steen Jensen | Københavns Lufthavne A/S |
Thomas Tuck | KT Elektric A/S |
Thomas Tørngren Nejsum | ELCON A/S |
Thomas Østergaard | Hørsholm Kommune |
Tina Hjøllund | Københavns Kommune |
Tina M. Jensen | OBH Rådg. Ing. |
Tobias Korsgaard | Norddjurs Kommune |
Tobias Sørensen | Gentofte Kommune |
Tommas Lærkegaard-Jensen | EnergiData A/S |
Tommy Bertel | Bravida Danmark A/S |
Tommy Kristiansen | DTU Risø |
Tommy Plesner | Københavns Universitet |
Tommy Rhod | INGENIØR'NE |
Torben Nielsen | Musco Lighting Germany GmbH |
Torben With Lohmann | Assens Kommune |
Trine Juul Søndergaard Pedersen | Mariagerfjord Kommune |
Troels Blicher Danielsen | TEKNIQ Arbejdsgiverne |
Troels Dam Madsen | Henning Larsen |
Troels Ejsing Bak | TIMESAFE |
Troels Skak-Nørskov | Gribskov Kommune |
Ulrik Nielsen | Boligselskabet DAB |
Vagn Holk Lauridsen | We Build Denmark |
Victoria Glindorff | GH Energi & Rådgivning ApS |
Willads Pedersen | Energiforum Danmark |
Ömer Toptas | GH Energi & Rådgivning ApS |