Energiforum 2019 - Hvem er allerede tilmeldt?

Der er nu 317 deltagere på Energiforum 2019 (opdateret 27/2)

De er her oplistet efter tilmeldingstidspunkt:

 

Lars Thygesen, Silkeborg Kommune

Niels Boel, Schneider Electric

Signe F. Sønderskov, Kuben Management

Martin Dam Wied, Gate 21

Flemming Kehr, cphdialogue

Brian Raahauge, KAB

John Kepny Rasmussen, KAB

Carsten R. Larsen, Brunata

Karina D. Müller, Ikast-Brande Kommune

Erik Brown Frandsen, Sweco

Mads Bülow, Favrskov Kommune

Mikkel Jungshoved, BL

Rasmus Pedersen, Vitani

Claus Andreasson, DANVAK

Alexandar Laumann, Randers Kommune

Carsten Vingborg, Insight Building Automation A/S

Brian Steen Hansen, Insight Building Automation A/S

Allan Nielsen, Insight Building Automation A/S

Torben Krogh, Kemp & Lauritzen

Stig Malte Møller, Kemp & Lauritzen

Ryan Dag Johansen, Kemp & Lauritzen

Karl Therkildsen, Neogrid Technologies

Henrik Lund Stærmose, Neogrid Technologies

Martin Birkbak, Neogrid Technologies

Freddie Marcussen, Krüger Aquacare

Tine Berg, Krüger Aquacare

Mikkel Laurberg, Energy Systems

Jacob Nørgaard Hansen, Energy Systems

Carsten Sehested Aasborg, EnergyCare

Per Holst Thomsen, EnergyCare

Lars Jacobsen, KMD

Fie Pedersen, GH Energi & Rådgivning

Gert Halldén, GH Energi & Rådgivning

Anders Knudsen, GH Energi & Rådgivning

Henrik Seemann, PostNord Facility Management

Mathias Hansen, Dagens Byggeri

Nikolaj Rasmussen, Dansk Energi

Finn Kempel Christensen, Danfoss

Jens Laier, Danfoss

Jan Melsen, Danfoss

Henrik Zederkof, Produal A/S

Allan Christensen, Produal A/S

Martin Løvenfald, Produal A/S

Karen Marie Pagh Nielsen, Helsingør Kommune

Signe Bøttzau, Horsens Kommune

Charlotte Davidsen, Horsens Kommune

Lise Kjer Brøgger, Horsens Kommune

Michael Petersen, Skive Kommune

Hanne Rasmussen, KMD

Thomas Kolze, KMD

Lise Rasmussen, KMD

Lars Bjørn Østergaard, KMD

Jens Cornelius. KMD

Ingolf Pennerup, WAGO Denmark A/S

Johnny Roager, WAGO Denmark A/S

Jakob L. Nielsen, Vejen Kommune

Michael Købgaard, CTS-Consulting

Alex Sand Jessen, Esbjerg Kommune

Kjeld Nissen, Esbjerg Kommune

Ole Schønwandt, Miele Professional

Per Gram Pedersen, Miele Professional

Palle Gunderstofte, Kemp & Lauritzen

Thomas Pedersen, Kemp & Lauritzen

Michael Mortensen, Konstant

Heine Knudsen, Region Hovedstaden

Julie Strandesen Hooge, Region Hovedstaden

Lars Munch Reul, Region Hovedstaden

Michael Wedel Sørensen, Region Hovedstaden

Inge Kofoed Hansen, Region Hovedstaden

Anders Nebel Jørgensen, Vitani

Askon Bordbar, Vitani

Claus Skou Nielsen, Vitani

Henrik Milling, Vitani

Henrik Vendelbo Nielsen, Vitani

Jens Leander Kjærgaard Nielsen, Vitani

Rasmus Rønnow, Vitani

Maiken Vejle, Vitani

Anders Jeppesen, DVI Energi

Ken Thon, DVI Energi

Torben Langdahl, DVI Energi 

Hans Henrik Finne, ISTA Danmark

Stig Madsen, ISTA Danmark

Niels Kjær, Force Technology

Mogens Bech-Petersen, Nordic Light

Mike Staunstrup, Kuben Management

Henning Markvart, Kuben Management

Kent Nyberg, Kuben Management

Maja Jensen, Region Midtjylland

Thomas Falk, Coop

Kira Toft Schmidt, Coop 

Johnny Greve Andersen, Coop 

Georg Marhkovsi, TREND

Flemming Thinggaard, TREND

Alexander Olin Barfoed, DTU

Dorte Bechmann, DTU

Lene Kuszon, DTU

Mads Mather, Schneider Electric

Heidi Sindal, Schneider Electric

Sarah Makhoukhi, Schneider Electric

Nikolaj Bakke, Schneider Electric

Frederik Møller, Schneider Electric

Niels Erik Jensen, VELUX A/S

Niels Friis Nielsen, Siemens

Lars Nielsen, Siemens

Kurt Othendal Nielsen, Siemens

Søren Hansen, Siemens

Lennarth Hansen, Siemens

Søren Rotbøl Jepsen, Varde Kommune

Jørgen Lauridsen, Varde Kommune

Sune Krarup, Rødovre Kommune

Anders Gitz Rasmussen, UCL

Anders Jensen Liin, UCL

Flemming Steensgaard Jensen, UCL

Gitte Æbelø, UCL

Jeppe Christian Kjærgaard, UCL

Kristian Dahl Jensen, UCL

Morten Hamann Beck, UCL

Peter Willemoes Dinsen, UCL

Ramiz Usto, UCL

Erik Andersen, UCL

Steen Olsen, TIMESAFE

Rasmus Trolle, COOR

Ulrik Eggert Knuth-Winterfeldt, Boligselskabet Sjælland

Martin Mortensen, Boligselskabet Sjælland

Anita Blæsbjerg. Boligselskabet Sjælland

David Mogensen, Caverion

Bent Ole Jonsen, Caverion

Esben Jacobsen, Kemp & Lauritzen

Ulv B. R. Cluzeau, Kemp & Lauritzen

Claus Buus, Kemp & Lauritzen

Dennis Larsen, Kemp & Lauritzen

Jan Christensen, Ingeniørskolen Aarhus Universitet 

Jesper Buchhardt, Silkeborg Kommune, Ejendomme 

Jens Dalby, Silkeborg Kommune, Ejendomme 

Christian Helmerstad, Silkeborg Kommune, Ejendomme 

Birger T. Christiansen, TEKNIQ

Julie Malmstrøm

Anton Dahl, Hedensted Kommune

Nicklas Andersen, Ørsted Sales & Distribution

Irense Steenfeldt Boese, Roskilde Kommune

Hanne Martinsen, Roskilde Kommune

Andreas Pape Kjærsgaard, Expero

Lennart Østergaard, Veltek

Lin Kjerulf, studerende

Frank Plith, Ebas

Palle S. Clausen, Ebas

H.C. Stolten, Vibo 

Henrik Frandsen, UCL

Jakob Nørby, Dansk Energi Management

Conni Nis-Hansen, Ringsted Kommune

Bent Tønning, O&J CTS

Claus Skov, O&J CTS

Brian Sørensen, O&J CTS

Lars Børresen, O&J CTS

Tom Rønne, O&J CTS

Lars Janke, KEN Storkøkken A/S

Jesper Belling, EBAS 

Peter Hedegaard, Saint-Gobain Denmark A/S

Mikkel Frostholm, Saint-Gobain Denmark A/S

Helene Maiborg Frølich, SEAS-NVE

Jørgen Bæklund, SEAS-NVE

Poul Erik Karlsen, SEAS-NVE

Jesper Kjær Pedersen, SEAS-NVE

Henrik Linaa, SEAS-NVE

Palle Sand, SEAS-NVE

Kim Jensen, SEAS-NVE

Bjarne Jørgensen, SEAS-NVE

Mikael Kolster, Kamstrup

Flemming Jungersen, Skive Kommune

Lars Gissel, DAB

Ulrik Nielsen, DAB

Allan Sanhof, FSB

David Haagesen, Eniig Energi A/S

Martin Brix Kortegaard, Eniig Energi A/S

Torben Alminde Jensen, Eniig Energi A/S

Jan Fuglsang Nielsen, Eniig Energi A/S

Jonas Rosenlund Jensen, JS Teknik

Jan Larsen, Greve Kommune

Thorkild Stenhus Olsen, Greve Kommune

Claus Birch, Greve Kommune

Jacob Vester, NNE

Finn Boysen, Ingeniørteam Aps

Kim Lorenzen, Helsingør Kommune

Michael Biro, Helsingør Kommune

Lennart Olsen, Helsingør Kommune

Ronni Kongsted, Helsingør Kommune

Thomas Bleibach, Helsingør Kommune

John Sabransky, Helsingør Kommune

Morten Krantz Nørgaard Simonsen, Forsvars Ministeriets Ejendomssstyrelse

Cristina Popa, Forsvars Ministeriets Ejendomssstyrelse

Rene Bresson, O&J CTS

Aron Jørgensen, Tønder Kommune

Thomas Thomasen, Tønder Kommune

Palle Kudsk, Tønder Kommune

Claus Dennis, FMM Mattson Mora Group

Johnny Andersen, FMM Mattson Mora Group

Henrik Nørgaard, ELCON

Thomas Tørngren Nejsum, ELCON

Jørgen Kildahl Josefsen, ELCON

Michael Rosleff, ELCON

Erik Giúdbjerg, Yourenergy

Uffe Jespersen, Saint-Gobain Denmark

Niels Riis Christensen, ReMoni 

Bo Eskerod Madsen, ReMoni

Ole Puggaard, ReMoni

Jeppe Wraae Nielsen, Dansk Energi

Thomas Skaarup Østergaard, Dansk Energi

Dorte Nørregaard Larsen, Energiforum Danmark 

Soffi Gantzhorn Hildebrand, Energiforum Danmark 

Rebecca Holck Rosenberg, Energiforum Danmark

Solveig Råberg Tingey, BL Danmarks Almene Boliger

Steen Christiansen, Albertslund Kommune 

Niels Bahnsen, Niras

Simon Rasmussen, TEKNIQ

Christian Nicolaj Grønbech, Pensiondanmark

Bettina Mikkelsen, KAMG, ACOT og TAX

Nicolai Kipp, Best Green 

Anders Dyrelund, RAMBØLL

Nikolaj Ladefoged Bøgh, Transition 

Steffen E. Maagaard, MOE

Rasmus Jakobsen, Transition 

Michael Guldbæk Arentsen, Dansk Energi

Richard Schalburg, Dansk Energi

Christine Emilie Sandersen, HOFOR

Annette Hastrup, Vugge til Vugge

Torben Gade, Kolding Kommune

Aleksander Kongshaug, GXN

Lars Elmvang, Fischer Lighting 

Lene Espersen, Danske Arkitektvirksomheder 

Bo Rasmussen, Gladsaxe Kommune

Dan Kjærulff, Ballerup Kommune

Dennis Albertsen, Fischer Lighting

Kasper Kläning, Fischer Lighting

Jens Kirkegaard, Fischer Lighting

Troels Hartung, TEKNIQ

Jimmi Skovgaard Hansen, OBH Ingeniørservice

Mikael Bonde Nielsen, EnergiData

Jannie Schiller-Larsen, EnergiData

Morten Spangler, Vanpee

Poul Fussing, Vanpee

Ole Wandall-Frostholm, AURA rådgivning

Lars Udengaard, Energy Systems A/S

Christian Fischer Trollo, TROLLO

Tom Hansen, Gentofte Ejendomme 

Allan Ebert, Gentofte Ejendomme

Anders Høj, Airmaster A/S

René Haahr, Airmaster A/S 

Henry Torp. LTECH

Kenn Nielsen, LTECH

Henrik Holmgren, LTECH

Brian Kaarsberg, KAB

Finn Sørensen, KAB

Jan Ingrisch, KAB

Marie Yvonne Liv Rasmussen, Ung i energi

Göran Wilke, IC-meter

Kim Gottschalk, IC-meter

Rasmus Ohrt, SEAS-NVE

Søren Stage-Madsen, Højager Belysning A/S

Lars J. Andersen, Højager Belysning A/S

Allan S. Henriksen, Højager Belysning A/S

Folke Hougaard Pedersen, Danfoss

Hans Aarhus Larsen, Danfoss

Stig Jepsen, Danfoss

Per Mikael Pedersen, Danfoss

Mads Kjeldsen, Danfoss

Martin Oredson Haugaard, Danfoss

Allan Vinther, dominus

Preben Nielsen, dominus

Peter Petersen, dominus

Jacob Sejr, UCL

Thomas Neerskov, K. Neerskov A/S

Morten Rasmussen, Beckhoff Automation A/S

Peter Jørgensen, EC Power

Nathan Cole, EX-OR

Neil Garland, EX-OR

Michael Hansson, Kvalitek LED løsninger

Martin Nytofte-Bæk, Saint Gobain

Jørgen Halkjær, FlexCon

Lars Priisholm, FlexCon

Kent Bisgaard, Best Green A/S

Michael Helding, Best Green A/S

Lasse Pavia Hansen, UCL

Michael Paaske, Ringsted Kommune

Peter Nymann Andersen, KeepFocus

Victor Pagh Nielsen, UCL

Malene Bygge Larsen, Gate 21

Søren Schmidt Pedersen, Regionshospitalet Randers

Helle Vinther, ALBOA

Line Nørmark, Transition

Sarah Reuss Allingham, Transition

Jakob Jørgensen, UCL

Henrik Møller Vinther, FM Mattsson Mora

Pimmie C. Schultz, Viegand & Maagøe

Michael Skaaning Johansen, Vitani

Ken Hansen, Jysk CTS A/S

Lene Messel, Bravida

Kirsten Mariager, Dansk Energi Management

Peder Bacher, DTU Copute

Søren Tranberg, Alexandra Instituttet

Tina Mølby, Vejle Kommune

Thomas Nejland, Kuben Management

Christian Mølholm, ATP Ejendomme

Henrik Leermark, Breinholm Isolering

Anita Vivi Kristensen, Hospitalsenheden Midt

Pai Klitholm, Rudersdal Kommune

Thomas Dassau, Saint-Gobain 

Pernille Bahnson, Københavns Ejendomme

Theis H. Petersen, Københavns Ejendomme

Mathilde Edelvang, Københavns Ejendomme

Anders Christian Lyngtorp, Københavns Ejendomme

Daniel Linderod Jørgensen, Københavns Ejendomme

Jørgen Nielsen, Københavns Ejendomme

Helle Boutrup, KMD

 

Denne liste er ikke offentligt tilgængelig efter 7. marts 2019

 

Følg Energiforum Danmark på de sociale medier

Facebooklink LinkedInlink YouTube


Annonce:
Uddannelser og kurser
 

Se komplet oversigt over kurser og uddannelser

Få nyheder på e-mail og sms!

Bliv medlem!

Vil du også være medlem af Danmarks stærkeste energifaglige netværk? Se vores forskellige medlemstyper her, og meld dig ind med det samme.